BURSA WEB YAZILIM

Bursa Web Yazılım hizmetlerinde en iyisi Dijitallobi!

BURSA WEB YAZILIM FİRMALARI

Bursa web yazılım hizmetleri sunan firmaları ile fark yaratmaktadır. Bir sanayi şehri olan Bursa’da işlerini büyütmek isteyen işletme sahipleri,ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen yazılımlar kullanırlar. Bu yazılımlar sayesinde hata oranı düşer, personel, ekipman, ulaşım ve iletişim maliyetleri azalır. Daha da önemlisi kısıtlı zamanın verimli kullanılması sağlanır.

BURSA WEB YAZILIM HİZMETİ

Bursa’daki yazılım işletmesi maliyetleri İstanbul’dakilere oranla daha düşük olduğu için yazılım geliştirme ücretleri de daha uygundur.

Günümüzde klasik yazılım firmalarının yerini bütünleşik hizmet veren Dijital Ajans’lar almaktadır. Dijital ajanslar geliştiren proje uygulama aşamasındayken süreci sürekli olarak takip eder. Projeyi geliştirir ve sonuçları raporlar. Böylelikle işletmenin kullandığı program her zaman güncel kalır ve faydası sürekli olarak artar.

 

KURUMSAL WEB YAZILIM TÜRLERİ NELERDİR

Belli başlı ihtiyaçları karşılamaya yönelik genel yazılım türleri şunlardır;

  • CRM Yazılımı(Müşteri İlişkileri Yönetimi),
  • ERP Yazılımı(Kurumsal Kaynak Yönetimi),
  • HRM Yazılımı(İnsan Kaynakları Yönetimi),
  • B2B Yazılımı(Firmadan Firmaya E-Ticaret),
  • B2C Yazılımı(Firmadan Müşteriye E-Ticaret),
  • SCM Yazılımı (Tedarik Zinciri Yazılımı),
  • Online Rezervasyon Yazılımı,
  • Online Sipariş Yazılımı,
  • Network (Affiliate) Yönetimi Yazılımı,

 

GÜNÜMÜZÜN WEB YAZILIM STANDARTLARI NELERDİR?

Internet Explorer’dan sonra gelen Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcıların geliştirilme aşamasında Github gibi platformlarda diğer web yazılım uzmanlarının da işe dahil olmasıyla web dünyasının ilerlemesi çok hızlandı. Bu durum hem yeni yazılımcıların web sektörünü kolay kavrayabilmesini hem de deneyimliler için gelişmiş uygulamalar ortaya çıkarmalarını sağladı.

Teknik olarak Front-End denilen, kullanıcıların web sitesi ile etkileşime geçtiği kısımlarda HTML,CSS ve Javascript kullanılır. HTML (Hypertext Markup Language) web sayfalarının iskeletini oluşturan yapıdır, CSS (Cascading Stylesheets) sunumu geliştirmede yardımcı olur ve Javascript daha karmaşık işlemler yapmak için kullanılır.

HTML5, tarayıcınız üzerinde farklı yazılımlara(Adobe Flash) ihtiyaç duymadan neredeyse her şeyin yapılabilmesi için dizayn edildi. Animasyon, müzik ve film oynatmaya kadar her işlemi tarayıcınız üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca HTML5 günümüzde kullanılanılan tüm tablet, akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve akıllı televizyonlarda rahatlıkla kullanılabilir çünkü çok az işlem gücü kullandığından batarya ve işlemci dostudur.

CSS, web sayfalarının kullanıcıya sunumunun sağlanmasına yardımcı olur. CSS3, CSS in en son sürümüdür. CSS3, CSS2.1’de bulunan neredeyse herşeyi kapsar. CSS bir programlama dili değildir ve mantıksal operasyon, döngü gibi işlemler gerçekleştirmeye izin vermez. Onun için ortaya CSS preprocessor denilen diller ortaya çıkmıştır. CSS preprocessor, CSS’in üzerine geliştirilen script dilidir. Bunlardan en yaygınları SASS ve LESS’dir. SASS/LESS size CSS yazarken kendi tanımlayabileceğiniz fonksiyonlar yazabilmenizi, değişken, döngü, mantıksal işlemler gerçekleştirmenizi sağlar. Fakat tarayıcı üzerinde direkt olarak bunları kullanamazsınız. Preprocessor diye adlandırılmalarının nedeni de prodüksiyon aşamasına geçilmeden önce belirli bir işlemden geçirilmelerinin gerekmesidir. İşlemden geçtikten sonra ortaya standart CSS kodu çıkar ve prodüksiyona hazır olur. Günümüzde hem büyük hem küçük çaplı projelerde kullanılabilir çünkü daha temiz ve anlaşılması kolay kod yazmaya olanak sağlar.

Javascript, interaktif web sayfaları yapımında kullanılan bir dildir. Çoklu platform desteği vardır ve objeye dayalı yazılıma izin verir. Kompleks animasyonlar, açılır menüler, tıklanabilir butonlar vb. birçok işlemi gerçekleştirmek için kullanılabilir. Javascript ES(ECMAScript) denilen yazılım standardını kullanarak yazılır. Tarayıcıların desteklediği en yaygın ES5’dir. Fakat modern tarayıcılar artık ES6’ın getirdiği yeni özelliklere kısmen adapte olmuşlardır. Günümüzde çok daha karmaşık tamamen javascript tabanlı uygulamalar geliştirilmektedir. Bunlardan en yaygınları Vue.js, Angular ve React.js denilebilir. Angular’ın geliştirilmesini Google, React.js’in geliştirilmesini Facebook gibi büyük firmalar üstlenmiştir. YouTube altyapısı Angular ve Facebook altyapısı React ile yazılıdır.

Eğer siz de işlerinizi kolaylaştıracak bir özel yazılım sahibi geliştirmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bizden fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Bursa'ya ve tüm Türkiye'ye hizmet veriyoruz.

Merkez:
Sakarya Yeni İş Merkezi
Kamelya Cd. No:3, Görükle Sakarya, 16285 Nilüfer/Bursa
Email: iletisim@dijitallobi.com

Biz Sosyaliz....